Ahmet Bican Ercilasun hocamızın 2016 yılı Kasım ayında çıkan en son kitabı olan bu eser herkesin faydalanacağı ve kütüphanesinde bulundurmak isteyeceği türden bir kaynak özelliği taşımaktadır.

Kitap ile ilgili olarak ilk önce içindekiler bölümünü ekleyeyim.

Kitap tanıtım bilgisinde olduğu gibi ilk bölümü kağanlık tarihine ayrılıyor. Bu bölüm sonunda bengü taşları ziyaret eden devlet erkanı ve hocaların resimlerinin bulunduğu bir bölüm sonrasında, bengü taşların resimleri ve sonrasında metnin özgün biçimi, transkripsiyonu ve aktarmalar veriliyor.

Bununla birlikte eser kendisine yakıştığı ve olması gerektiği gibi çok güzel bir cilde sahip. Kitap hem ciltli hem de karton kapaklı olarak iki şekilde baskıya sahip. Tercih meselesi olmak ile beraber bu konulara meraklı olan bizler gibi kişilerin tercihi elbette ciltli olacaktır.

Türk Kağanlığı ve Türk Bengü Taşları – Ahmet Bican Ercilasun

Böyle bir eseri bizlere kazandırdığı ve istifademize sunduğu için Ahmet Bican Ercilasun hocamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Biz edindik, okuyor ve istifade etmeye çalışıyoruz. Ve sizlere de kesinlikle edinmeniz gereken kaynak bir eser olduğunu söylemeyi, bir görev biliyoruz.

Eser hakkında derneğimizin ilgili sayfasında bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.